Uluborlu Belediye Başkanlığının organizasyonu ile bugün kiraz çiçekleri için ilçemizde gezi düzenlendi. 

Bugün sabah saatlerinde iki grup ilçemizin en önemli değerlerinden olan kirazın çiçeklerini görmek üzere Uluborlu’ya geldiler. Isparta Sanat ve Fotoğraf Derneği (ISFODER) ve bir gezi grubu saat 09:30 civarında ilçemize geldiler. Grupları karşılayan Belediye Başkanı Mehmet Aziz Tuna yaptığı konuşma ile misafirleri kiraz bahçelerine davet etti. Fotoğraf tutkunları ve kiraz çiçeklerini merak eden misafirler bol bol fotoğraf çektiler. 

İlçe Kaymakamı Şahin Demir ve Belediye Başkanı Mehmet Aziz Tuna gelen misafirlere Uluborlu ve Kiraz hakkında bilgiler verdiler. Daha sonra Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’da Uluborlu’ya gelerek kiraz bahçesinde gruplara dahil oldu. 

Belediye Başkanı Mehmet Aziz Tuna ve İlçe Kaymakamı Şahin Demir’den bilgiler alan Vali Seymenoğlu bahçede bulunan fotoğrafçılar ve gezi için gelen grupla sohbet etti. İlçe merkezinde bulunan çay bahçesinde verilen molanın ardından Uluborlulu Doç.Dr. Abdullah Bakır Uluborlu’nun tarihi hakkında eski kasabada bilgiler verdi. Tarihi mekanları gezerek katılımcıları bilgilendiren Bakır sonrasında misafirleri yakın zamanda restore edilen Bahçe Camisi’ne davet etti. 

Bahçe Camisine yapılan ziyaretin ardından Vali Seymenoğlu Uluborlu’dan ayrıldı. Başkan Tuna katılımcıları çay içmek üzere Zincirli Mahallesinde bulunan çay bahçelerine davet etti. Burada verilen çay molasının ardından Uluborlu manzarası çekmek üzere İnhisar Köyü yoluna gidildi. 

Burada yapılan çekimlerin ardından saat 18:00 sularında gelen gruplar ilçemizden ayrıldılar.