Tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı. 

 

Isparta Vali Yardımcısı ve Uluborlu Kaymakam Vekili Faruk Ekiz, Uluborlu Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi, Gaziler, Şehit yakınları, daire amirleri ve öğrencilerin katılımıyla bugün saat 13:15'de Demokrasi Şehitleri Meydanında Gaziler Günü kutlamaları yapıldı. 

Atatürk Anıtına kurum çelenklerinin konulmasının akabinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal eden Aziz Türk Büyükleri, Şehitlerimiz ve Gazilerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Uluborlu İlçe Jandarma Komutanlığından Uzman Jandarma Çavuş Bekir Çakıcı yaptı. İlçemiz öğrencilerinin gaziler gününü vurgulayan şiirlerini okumasının ardından meydanda ki program sona erdi. 

Vali Yardımcısı ve Kaymakam Vekili Ekiz programa katılanları çay bahçesine davet etti. Burada ilçemizde bulunan gaziler ve şehit yakınları ile yapılan sohbetin ardından Vali Yardımcısı Ekiz ilçemizden ayrıldı.

 

 

[views]

  • Kabacalı dedi ki:

    Protokollerde Yardımcıların yeri olmaz. Vali Yardımcısının hangi sıfatla katıldığını yazmanız gerekmezmiydi. Sanırım Kaymakam Vekili.