Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 23 Nisan 1920’de açtığı Türkiye Büyük Millet Meclisi 99 yaşında. Ulusal egemenliğimizin ilan edildiği ve bayramın da çocuklara armağan edildiği bugün tüm Türkiye’de kutlandı.

Uluborlu’da kutlama programı ise saat 09:00’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başladı. Programların devamı ise saat 10:00’da Demokrasi Şehitleri Meydanında yapıldı. Uluborlu Çakır Hasan Ortaokulu tarafından organize edilen program saat 10:00’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden aziz şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. 

İlçe Kaymakamı Şahin Demir ve Belediye Başkanı Mehmet Aziz Tuna öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kabasakal yaptı. Çakır Hasan Ortaokulu öğrencisi Ceylin Ata’nın “Egemenlik Ulusundur” adlı şiiri okumasının ardından yine öğrencilerin hazırladığı Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışını anlatan “23 Nisan” isimli tiyatro gösterisi sahnelendi. 

Öğrencilerin hazırladığı halk oyunları gösterileri, şiirlerin okunması, müzik gösterilerinin akabinde Uluborlu İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü minikler güreş takımının jimnastik gösterileri sergilendi. Minik öğrencilerin hazırladığı gösteri izleyiciler tarafından büyük alkış topladı. 

Programın sonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediye ilçe protokolü tarafından hediye takdim edildi. Çakır Hasan Ortaokulu tarafından tüm öğrencilere pamuk şeker ikramında bulunuldu.