Uluborlu ve Senirkent’te Doğalgaz Heyecanı…

Uluborlu Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi ve Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu ve Senirkent Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Heybeli  doğalgaz görüşmeleri için Isparta Milletvekilimiz ve Plan Bütçe Komisyon Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’i makamında ikinci kez ziyaret ettiler.

Uluborlu  ve Senirkent ilçeleri 10.000 nüfus şartını taşımadığından ilçelere doğalgaz gelmesi için gerekli başvuruları yapamamıştı. İki ilçenin birbirine çok yakın olması ve iki ilçenin nüfus toplamı aranan kriterleri taşıdığından her iki Belediye Meclisi de ortak başvuru yapılması yönünde karar almıştı.

Botaş ve ilimizde faaliyet gösteren yetkili firmaya gerekli başvurular yapılmıştı. Botaş tarafından üst yönetim toplantısında 86 ilçeye yatırım yapılması, ana hat üzerinde bulunan 200 ilçeye nüfusuna bakılmaksızın ilave yatırım yapılacağı toplam sayının 300’e ulaşmasının planlandığı, Uluborlu ve Senirkent ilçelerinin ortak bir çalışma yaparak başvuru yapması halinde bu listeye dahil edilebileceği bilgisine ulaşıldı.

Başvuru sonrasında Botaş tarafından yapılan fizibilite çalışmalarında Uluborlu ve Senirkent’in fizibil olduğu tespit edildi. Bunun üzerine bugün Uluborlu Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi, Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu ve Senirkent Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Heybeli konunun takibi için Ankara’ya giderek Isparta Milletvekilimiz ve Plan Bütçe Komisyon Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’i makamında ikinci kez ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında konuşan Isparta Milletvekilimiz ve Plan Bütçe Komisyon Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç konuyu bizzat takip edip, gerekli girişimlerde bulunacağını ifade etti.

 

 

[views]

  • Sadettin aytekin dedi ki:

    Öncelikle Uluborlu Senirkent belediye başkanlarına ve ak parti Senirkent ilçe başkanımız kadir heybeliye teşekkür ediyorum. Doğalgaz senirkente kadar gelirse buyukkabacada faydalanması lazım.