İlçemizde yaşanan av tüfeğiyle köpek vurma olayının ardından Uluborlu Belediye Başkanlığı resmi internet sitesinden bir basın açıklamasında bulundu.

Yayınlanan açıklama şu şekilde;

 

İlçemiz Kösehasan Mahallesinde yaşanan av tüfeği ile köpek vurma olayını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Yaşanan olaydan duyduğumuz üzüntünün tarifini yapmak bile mümkün değil. Savunmasız bir sokak köpeğine bu denli bir şiddet ve öfke duyulmasını, bir insanın o köpeğin canına kıyacak kadar gözünün nasıl döndüğünü merak etmemek elde değil.

Fakat sosyal medyada yazılanlara bakıldığında ilçemiz hakkında bir takım olumsuz cümleler yazıldığını görüyoruz. Sanki bu tarz bir olay Uluborlu’da her gün yaşanıyormuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılmış. Böyle bir durum söz konusu değildir. Uluborlu Belediye Başkanlığı olarak sokak köpeklerine yönelik ıslah ve kısırlaştırma çalışmalarımız zaman zaman yapılıyor ve bundan sonra da devam edecektir.

Bu insanlık dışı olayı yapan her kimse en kısa zamanda yakalanması ve gerekli cezayı alması için elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İlçemizde bir daha bu şekilde bir olay yaşanmaması en büyük arzumuzdur.

ULUBORLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI