Uluborlu Meslek Yüksekokulu Topluluğunun “SAĞLIKLIYSAN HAYAT VAR” isimli proje Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi.

Uluborlu Meslek Yüksekokulu Topluluğunun, Gençlik Spor Bakanlığının Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-I çağrısında desteklenen “SAĞLIKLIYSAN HAYAT VAR” isimli projesinin açılışı Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Açılışa Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim DİLER, İlçe Kaymakamı Şahin DEMİR, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Genel Sekreteri Sefer KUTLU, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Özel Kalem Müdürü Ahmet AYDIN, İlçe Daire Amirleri, Akademisyenler ve Öğrenciler katıldı.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim DİLER, konuşmalarında Üniversitelerin proje üreten yerler olduğunu, özellikle üniversite öğrenci toplulukları tarafından gerçekleştirilen projelerin değerli olduğunu vurguladı. Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Semih DOĞRUKOL, mesleki eğitimin kaliteli olabilmesinin “fikirleri projelere dönüştürmek” ve “piyasa aktörleri ile diyaloglar geliştirerek işbirliği yapmak”la doğru orantılı olduğunu belirtmiş ve bu durumu bir kurum kültürü haline getirerek uygulamaya çalışan bir kişi olarak projenin oluşum ve gelişim sürecinde yer alan tüm akademisyenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

Topluluk Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Dr. Burhan DUMAN ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Özel Kalem Müdürü Öğr. Gör. Ahmet AYDIN tarafından yürütülen projede Ülkemizin geleceği olan gençlerimizi; daha sağlıklı, daha güvenli, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil olarak yetiştirebilmek için FARKINDALIK oluşturmak adına spor yapmaya yönlendirerek her türlü olumsuz davranış kalıplarından uzak tutmaya yönelik çalışmaların yapılması amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında Yeşilay Derneği, Emniyet Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü ile iş birliği yapılarak gençlere seminerler verilecek ve Sağlıklı Yaşam ilkeleri kazandırılmaya çalışılacaktır. Eğitim seminerlerinden sonra bisiklet binme ve çevre duyarlılığı etkinlikleri yapılacaktır. Bu etkinlikler sayesinde gençler spor yapmaya ve bisiklet binmeye özendirilecek, böylelikle hem sağlıklı yaşamın önemine hem de petrol ürünlerinin tabiata verdiği zararlara ilçe bazında dikkat çekilecektir. Sağlıklı yaşam alanlarının temiz bir çevre ile olabileceği bilinci de kazandırılacaktır.

“Maddeye değil, Spora bağlan” mottosu ile gençlerimizde bağımlılıklar konusunda farkındalık oluşturularak“Bağımlı olma, Özgür ol” bilinci aşılanacaktır.