İlçemizin eşsiz güzelliklerinden birisi olan Uluborlu Kiraz Çiçekleri son zamanlarda fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmezi haline geldi. 

Bu kapsamda 23 Nisan Pazar günü AFAG Antalya Fotoğraf Amatörleri Grubundan 19 kişilik bir ekip ilçemizin eşsiz güzelliklerinden olan kiraz çiçeklerini fotoğraflamak için Uluborlu’ya geldiler. 

Havanın soğuk ve karlı olmasına aldırmayan fotoğraf tutkunları gün boyu ilçemizin çeşitli yerlerinden fotoğraf çektiler. Pazar günü sabah saatlerinde ilçemize gelen fotoğraf tutkunları Uluborlu Belediye Başkanlığı öncülüğünde ilk olarak eski kasabaya çıkarak tarih kokan bir fotoğraf gezisi gerçekleştirdiler. Öğle yemeğini ihtiyacını ilçemiz çarşısında karşılayan ekip buradan Belediye Başkanlığına geçerek Başkan Ünverdi ile tanıştılar. Yaklaşık 30 dakika süren görüşmelerde Başkan Ünverdi ilçemiz hakkında bilgiler verdi.

Sonrasında fotoğraf tutkunları sabırsızlıkla bekledikleri kiraz çiçekleri ile buluştular. Havanın soğuk olmasına aldırmayan grup Uluborlu, Dereköy ve Küçükkabaca’da akşam saatlerine kadar çekim yaptılar.  

 

[views]