Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında öğrenciler Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı makamlarını ziyaret ederek temsilen makam koltuğuna oturuyorlar. Bu kapsamda öğrenciler makamında Başkan Ünverdi’yi ziyaret ettiler. 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında yapılan makam ziyaretleri Cuma günü yapılmış, öğrenciler Kaymakam Cem Gümrükçü’yü makamında ziyaret etmişlerdi. Cuma günü ilçe dışında bulunan Başkan Ünverdi’yi ziyaret edemeyen öğrenciler bugün makamında Başkan Ünverdi’yi ziyaret ettiler. Saat 10:00’da Okul Müdürü Yusuf Demirci ve Öğretmen Sibel Şimşek eşiliğinde Ali Orhan Kirişoğlu İlkokulu 4-A Sınıfı öğrencileri Hatice Kübra Tomburlak ve Veli Mert Akbay Başkan Ünverdi’yi makamında ziyaret ederek Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdular. 

Öğrenciler söze öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde okullarının ihtiyacı olan halk oyunları kostümlerinin temin edilmesini sağlayan Başkan Ünverdi’ye teşekkür ederek başladılar. Belediye yönetiminde  kısa süreliğine söz sahibi olan öğrenciler Ali Orhan Kirişoğlu İlkokulunun çevre düzenlemelerinin güzelleştirilmesi, okula pergole ve bankların konulmasını istediler. Gerekli işlemlerin yapılması için ilgili birimlerin sorumlularını telefonla arayan minik başkanlar istedikleri konuları not alıp en kısa zamanda yerine getirilmesini talep ettiler. 

Ziyaret sonrasında Başkan Ünverdi’de kendisini ziyaret eden öğrencilere teşekkür ederek hediye takdim etti.  

 

 

[views]