Belediye Başkanımız Mehmet ÜNVERDİ 14 Ocak 2017 Cumartesi günü Isparta Barida Otel’de Isparta Turizminde ilçemizin yerini anlatan bir sunum yaptı.

 

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen, TÜRSAB Ankara Bölge Yürütme Kurulu ve üye seyahat acentalarının katıldığı, cumartesi akşamı Barida Otel’de gerçekleştirilen toplantıda Isparta Turizm Destinasyonları Tanıtımı ile ilgili Belediye Başkanımız Mehmet ÜNVERDİ bir sunum yaptı.

 

Başkan Ünverdi sunumda ilçemizin Isparta Turizmine katkıda bulunabilecek yönlerinden bahsetti. Nisan ayında memleketimizde kiraz ağaçlarının gelinlik giyercesine kendisini gösterdiğine değinen Ünverdi özellikle uzak doğu ülkelerinden gelen tursitlerin kiraz çiçeğine büyük önem verdiklerini ve ilçemize ziyarette bulunduklarına değindi.

 

Yine aynı şekilde ilçemizde kiraz hasat zamanı olan Haziran ayının 3. haftasından başlayarak Temmuz ayının sonuna kadar ilçemizde hasat yapıldığını ve ilçemize gelebilecek olan turist kafilelerine kültür turları kapsamında dalından kiraz toplatılabileceğini vurguladı.

 

 

5000 yıllık geçmişi olan Uluborlu’da Roma, Selçuklu ve Osmanlı Dönemi eserlerinin de tarih turları kapsamına alınabileceğini söyledi.

 

[views]