Uluborlu Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla sosyal medya hesabından baraj sulama sistemi ile ilgili bir duyuru yayınlamıştı. 

 

Başkan Ünverdi yaptığı açıklamada 2015 yılında barajda yapılan tadilattan bahsederek yaşanan su sıkıntısına değinmiş ve bu sıkıntının ardından 2016 yılı sulama sezonunda Belediye Başkanlığının sulamaya getirdiği kısıtlamadan söz etmişti. 2017 yılı için yağış miktarlarının yine sulama sezonu için yetmediğini ve barajdaki su miktarının geçen yıla oranla daha az yükseldiğini fakat ilkbaharda yaşanan yağışların sulama sisteminin geç açılmasına ve doğal olarak tasarruf yapılmasına neden olduğunu aktarmıştı. 

Başkan Ünverdi vatandaşlar arasında yapılan konuşmalarda yine Belediyenin su kısıtlamasına gideceği yönünde söylentiler çıktığını görünce açıklamalarda bulunmuş ve Belediyenin aldığı kararla herhangi bir kısıtlamaya gidilmeyeceği, sondaj kuyularının çalıştırılarak sisteme su takviyesi yapılacağını duyurmuştu. 

Belediye tarafından yapılan bilgilendirmede bugün sondaj kuyularının çalıştırılarak sisteme kuyulardan su basıldığı ve vatandaşların herhangi bir sıkıntı yaşamadan sulamaya devam edebileceklerini öğrendik. 

Öte yandan Başkan Ünverdi vatandaşlara çağrıda bulunarak ağaçların su ihtiyacı olduğu dönemlerde sulama yapmalarını, sulama hatlarını kontrol ederek su kaçakları konusunda hassas olmalarını ve kaçak su kullanımı yapanları Belediyenin oluşturduğu kaçak su ihbar hattı olan 0246 531 39 34 numaralı telefona bildirmelerini istedi. 

 

 

 

[views]